PVC Kapı ve Pencere Özellikleri

PVC, kapı ve pencereler için oldukça fazla bir şekilde kullanılan bir malzemedir. Bu malzemenin bu kadar tercih edilmesinin asıl sebebi sağlık ve estetik açıdan daha avantajlı olmasından kaynaklanmaktadır.

Ahşap ve alüminyum kapı ve pencere modelleri de insanlar tarafından çok fazla tercih edilir. Ancak PCV’ nin kapı ve pencereler için kullanılmaya başlanması ile birlikte insanların tercihi pimapen malzemeye doğru kaydı. Ahşap ve alüminyum son derece ağır kapı ve pencereler ortaya çıkarmaktaydı. Ancak pimapen her zaman çok daha hafif modellerin piyasa var olmasına olanak sağladı. Pencere ve kapıların hafiflemesi ise insanlar için evde kullanımda çok büyük bir kolaylık sağladı. Pimapen pencere modelleri sayesinde de herkesin beğendiği modeller pencereler ile buluştu.

Pimapen ürünler yalıtım alanında da insanlara kolaylık sağladı. Özellikle ahşap pencerelerde dışarıdan çok fazla havanın içeriye girmesi; insanların sık karşılaştıkları bir problem olarak görülürdü. Ancak pimapen sayesinde bu problem durumu da ortadan kalktı. Çünkü pimapen pencerelerde dışarıdan hiçbir havanın içeriye girmesi söz konusu değildir. Bu durum da içerinin ısıtma ya da soğutmasında kolaylık sağladı. Böylece insanlar ısınma konusunda tasarruf elde etmiş olur.

Pimapen ürünlerin bu kadar tercih edilmesinin bir başka sebebi ise ısıya dayanıklılıktır. Herhangi bir şekilde yangın durumu ile karşılaştığında evde pimapen kullanılması oldukça büyük avantaj sağlar. Ahşabın çabuk yanılıcılığı karşısında pimapen son ısıya daha dayanıklı olarak ortaya çıkar.

Markalarımız